Dnia 5 XI w Szkole Podstawowej w Sorbinie, a 8 XI, z racji wizytacji parafii przez księdza biskupa Piotra Turzyńskiego - w kościele NSJ w Sorbinie, uczniowie klas 1 do 6 przygotowali apel na temat świętości życia pod tytułem „Droga do Nieba”.
Scenariusz wydarzenia ukazywał znaczenie kierowania się przez nas w życiu ośmioma błogosławieństwami Pana Jezusa oraz przykazaniem miłości Boga i bliźniego. W tym pomagają nam św. Jan Paweł II oraz potężna armia świętych, stanowiąca dla nas przykład do naśladowania. Apel poprowadzili narratorzy Jakub Solarz (kasa 5) oraz Cezary Żak (klasa 6). Wiersze recytowali Jagoda Jarosz (klasa 2), Natalia Rożek (klasa 6), a z klasy 4 – Bartosz Rozwadowski, Dorota Obara, Patrycja Gniwek i Julia Kulińska. Wykorzystano utwory: „Barka”, „Mój Mistrzu”, „Taki duży, taki mały”, „Zabierzesz mnie na drugi brzeg” oraz „Abba Ojcze”. Solo tych utworów wykonała Natalia Rożek.
W scenariuszu wykorzystano prezentację multimedialną o św. Janie Pawle II oraz Album Świętych. Program opracowała katechetka Halina Kopeć, kierując wykonaniem. W stronę muzyczną włączył się pan Łukasz Pietrzyk, a w plastyczną uczennica Zuzia Rot z klasy 2A z gimnazjum w Bliżynie.


