Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest edukacja odpadowa oraz promowanie nieśmiecenia. Nasi uczniowie uporządkowali teren wokół szkoły i wzdłuż drogi w kierunku Nowek . Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

R.M.
Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest edukacja odpadowa oraz promowanie nieśmiecenia. Nasi uczniowie uporządkowali teren wokół szkoły i wzdłuż drogi w kierunku Nowek . Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

R.M.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO. ZAPISY NADAL TRWAJĄ !!!
.jpg)
Szanowni Państwo
Bardzo dziękujemy za całoroczną pracę uczniom, rodzicom, nauczycielom.
Serdeczne podziękowania dla pana Wójta i państwa radnych za wspieranie naszej szkoły, za ich obecność w ważnych dla nas uroczystościach.
Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Sławomira Spychaja za opiekę i wsparcie duchowe, za modlitwę za nas wszystkich.
Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.
Pani dyrektor wraz z gronem pedagogicznym.
Potrzebne strony internetowe:
Świnia Góra to jedno z tych miejsc w naszej gminie, które warto zobaczyć i odwiedzić. Właśnie tutaj ,tuż przed końcem roku szkolnego ,wyruszyli na wycieczkę rowerową uczniowie klasy VI z wychowawczynią Renatą Młodawską. Jadąc leśnymi dróżkami wokół rezerwatu podziwiali drzewostany zbliżone walorami do dawnej Puszczy Świętokrzyskiej. Był też czas na odpoczynek w altanie i upieczenie kiełbasek. Trasa powrotna prowadziła przez Jastrzębię i Bliżyn.
R.M.
W tym roku Międzynarodowy Dzień Pustej Klasy obchodzono 9 czerwca, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie Tego dnia uczniowie naszej szkoły porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. Zajęcia edukacyjne przy pięknej pogodzie odbyły sie na powietrzu w Leśnej Klasie Nadleśnictwa Suchedniów. Dzieci uczyły się przy pomocy pani leśnik Marty Ptak rozpoznawać iglaste gatunki drzew naszych lasów po gałązkach i szyszkach oraz wykonały prace z materiałem roślinnym, za które otrzymały upominki. Po zajęciach przyszła pora na pieczenie kiełbasek przy ognisku Następnie uczniowie zapoznali się z ciekawymi tablicami na ścieżce dydaktycznej. Miłą niespodzianką w drodze powrotnej były lody włoskie.
R.M.
W maju tradycyjnie obchodzone jest Święto Książki. Nasza biblioteka włączyła się w obchody tego święta, przygotowując okolicznościowy apel. Celem apelu było wyeksponowanie roli książki i jej szczególnego miejsca w bibliotece, zwrócenie uwagi na korzyści płynące z czytania oraz zachęcanie uczniów do systematycznego odwiedzania bibliotek. A książki informowały o swojej zawartości ,zapewniały, że czekają na czytelnika i zapraszały do biblioteki. Zaproszenie zadziałało i biblioteka zapełniła się czytelnikami.
R.M.
W tegorocznej edycji Dnia bez Śmiecenia pod hasłem #ChceMiSie rozprawiliśmy się z popularnymi mitami dotyczącymi segregowania odpadów. Poznaliśmy zasady kultury segregacji, przećwiczyliśmy w praktyce w formie konkursu rozpoznawanie i sortowanie odpadów ,sprawdziliśmy umiejętność zgniatania butelek PET, rozwiązywaliśmy krzyżówki i wykreślanki . Przeprowadziliśmy zbiórkę makulatury oraz plastikowych nakrętek , z których ułożyliśmy hasło akcji. Wiemy, że wiele odpadów to cenne surowce i pamiętamy, że recykling rozpoczyna się w naszych domach. Szkolną akcję przygotowała R.Młodawska.
R.M.
26.04.2017 roku w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Skarżysku - Kamiennej odbył się finał XV Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego "Wiedza o Lesie".
Konkurs odbywa się w dwóch etapach: w pierwszym etapie uczniowie rozwiązują test sprawdzający wiedzę teoretyczną o lesie, którego zagadnienia przekraczają program szkolny .Drugi etap – finał-to zadania praktyczne, które sprawdzają umiejętności uczniów. Do drugiego etapu przechodzą uczniowie z najlepszą punktacją z testu. W finale wzięło udział 21 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu skarżyskiego. Uczestnicy musieli rozpoznać gatunki drzew, tropy zwierząt, gatunki runa leśnego występującego w lasach, zwierzęta leśne, rozpoznać rodzaje drewna na podstawie przekrojów drzew oraz nazwy gatunkowe drzew i krzewów na podstawie liści, gałązek, owoców, nasion.
Po pierwszym etapie nasz uczeń Jakub Solarz, przygotowywany do konkursu przez R.Młodawską, był na pierwszym miejscu . A etap praktyczny potwierdził jego wiedzę i umiejętności . Kuba zajął I miejsce i nagrody –album przyrodniczy i rower! Nagrodą dla szkoły był projektor z torbą.
Nagrody wręczali przedstawiciele Nadleśnictwa Skarżysko- Kamienna , dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 i organizatorka konkursu pani Iwona Zenka, gratulując naszej szkole drugiej z rzędu wygranej w tym konkursie.
R.M.
22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci ze Szkolnego Koła LOP pod kierunkiem R. Młodawskiej przygotowały apel. Tym razem młodzi aktorzy przedstawili ekologiczną wersję bajki o Jasiu i Małgosi.
W obchody Dnia Ziemi wpisuje się również akcja Fundacji Ekologicznej Arka „Listy dla Ziemi”, do której po raz kolejny włączyła się nasza szkoła. Akcja promuje postawy i działania proekologiczne. Na zajęciach dotyczących odpadów dzieci zdobywały wiadomości o ich powstawaniu, przetwarzaniu i wykorzystaniu. W formie osobistego listu przekazały prośbę o zmianę niekorzystnych przyzwyczajeń. Listy pisane i rysowane były na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, otrzymanym od Fundacji ARKA. Jeden wybrany list weźnie udział w konkursie na najpiękniejszy List dla Ziemi 2017.
R.M.
8 Marca obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Kobiet".
Uprzejmie informujemy, że w związku z organizowaną przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Światowego Związku Żołnierzy AK akcją „Światełko dla Armii Krajowej” uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zapalili w dniu dzisiejszym symboliczne znicze pod pomnikiem przy kościele pod wezwaniem NSJ w Sorbinie upamiętniającym walkę i męczeństwo żołnierzy AK, oraz na miejscowym cmentarzu.
Nadmieniamy, iż nasza szkoła nosi imię 3 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej i zawsze chętnie bierze udział we wszystkich uroczystościach związanych z Armią Krajową organizowanych na terenie gminy i powiatu, a także sama organizuje takie uroczystości.
Z poważaniem
Bożena Święs
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sorbinie
Sorbin 89
26-120 Bliżyn
powiat skarżyski
W dniu 15.02.2017 w naszej szkole odbył się pokaz niecodziennej lekcji przyrody pt: Czy to magia?? Nie, to czysta chemia.
W programie
- żywa lekcja przyrody
- niezwykłe eksperymenty chemiczne
- intrygujące ciekawostki o budowie organizmu
- duża kolekcja rekwizytów, zabawy z transformatorem tesli, kulą plazmową, sporych rozmiarów żyroskopem, kołem optycznym
- konkursy z wiedzy, zręcznościowe i z niespodzianką
Powered by aSc EduPage