Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w im odkrywaniu talentów.
Nasza szkoła również przystąpiła do programu, dzięki któremu zakupiliśmy sprzęt, m.in. drukarkę 3D, sprzęt audio- video oraz wiele pomocy dydaktycznych wykorzystywanych podczas zajęć. Jednym z nich są klocki konstrukcyjne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ to okazja, aby podziękować wszystkim pracownikom naszej szkoły za włożony trud i pracę. Jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich, dzięki którym nasza szkoła funkcjonuje.
Wyjazd do stadniny koni Fresco Ranch Wąchock został zrealizowany ze środków projektu "Dobry wybór na początek" , w ramach którego uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami realizują programy profilaktyczne z zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii, uzależnieniom behawioralnym i przemocy, zagospodarowanie czasu wolnego. Większość uczniów po raz pierwszy miało możliwość dotknąć i pojeździć na koniu, co sprawiło wiele emocji i radości, zwłaszcza najmłodszym. Po aktywnym spędzeniu czasu nie tylko z koniami , ale również z innymi zwierzętami odbyło się ognisko przygotowane przez gospodarzy.
Wycieczka do Dęblina i Kazimierza Dolnego zrealizowana została ze środków projektu "Dobry wybór na początek" , w ramach którego uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami realizują programy profilaktyczne z zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii, uzależnieniom behawioralnym i przemocy, zagospodarowanie czasu wolnego.
To już kolejna wycieczka, dzięki której poznajemy Polskę i aktywnie spędzamy wolny czas.
"Dobry wybór na początek"- pod taką nazwą uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami realizują programy profilaktyczne z zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii, uzależnieniom behawioralnym i przemocy, zagospodarowanie czasu wolnego w szczególności poprzez: zajęcia/konkursy plastyczne, turystykę i inne formy. W ramach tego projektu w czerwcu odbyła się wycieczka do Orientarium w Łodzi finansowana w ramach wspomnianego projektu. W obecnym roku szkolnym kontynuujemy działania, które obejmują spotkania z terapeutami od uzależnień, z policjantami, którzy przybliżają nam tematykę uzależnień. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz zabawach integracyjnych.
ZBIERAMY TALENTCIAKI W KONKURSIE LIDL „Szkoły Pełne Talentów” – POMÓŻ I TY
Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla – Szkoły Pełne Talentów, której celem jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać w kasie TALENCIAKI (papierowe kupony) za każde zakupy za co najmniej 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo).
Kupony TALENCIAKI można przekazać Szkoła Podstawowa w Sorbinie
- skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie,
- przez stronę kampanii przepisując kod alfanumeryczny,
- fizycznie umieszczając TALENCIAKA w specjalnie przygotowanych pojemnikach, znajdujących się w szkole.
Pudełko, do którego można wrzucać zdobyte TALENCIAKI znajduje się na holu szkoły.
Zebrane w czasie trwania akcji punkty będą mogły być wymienione przez szkołę na określone nagrody z 9 różnych kategorii. Łącznie do wyboru będzie 90 nagród. Informacje o tym, jakie przedmioty są dostępne dla placówek, znajdują się również na stronie internetowej poświęconej kampanii „Szkoły Pełne Talentów”.
Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.
Więcej informacji na stronie https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469
Spotkanie z rodzicami
Zapraszamy we wtorek 13.09 na godz. 16 rodziców uczniów naszej szkoły na wywiadówkę i spotkanie z nauczycielami
Witaj szkoło, witajcie uczniowie w kolejnym roku szkolnym!
Przed nami kolejny, pełen ciekawości ale też obaw rok szkolny. Życzymy sobie, aby był pełen sukcesów, radości, wspólnej radości w poznawaniu świata.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Msza św. o godzinie 9.00, a następnie spotkanie w budynku szkoły.
Zapraszamy nauczycieli na posiedzenie rady pedagogicznej w dniu 31.08, godz. 12.00.
Łącząc się w bólu i żałobie pragniemy przekazać wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia z powodu śmierci mamy naszej koleżance Agnieszce Więckowskiej.
Dyrektor Henryk Żak, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie
Dzień 24 czerwca był dniem zakończenia roku szkolnego. Była to uroczystość szczególnie ważna dla uczniów klasy VIII, którzy ukończyli szkołę podstawową. Absolwenci podziękowali za naukę i trud Panu Dyrektorowi, wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz kolegom i koleżankom. Uczniowie klasy VII pożegnali starszych kolegów, którzy otrzymali od nich pamiątkowe prezenty. W dalszej części uroczystości uczniowie pozostałych klas otrzymali świadectwa oraz nagrody za ciężką pracę. Po części oficjalnej uczniowie oddziału przedszkolnego przygotowali program artystyczny, a starsi uczniowie przygotowali niespodziankę dla absolwentów- scenkę humorystyczną " Klasa VIII, 20 lat później".
W imieniu Pana Dyrektora Henryka Żaka bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom oraz rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i przedszkola, za pomoc w organizacji wydarzeń szkolnych oraz składaniu mebli. Mamy nadzieję na dalszą, tak wspaniałą i owocną pracę w kolejnym roku szkolnym. DZIĘKUJEMY
Dnia 20 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z członkami klubu seniora "Pogodni" pojechali na wycieczkę do Orientarium w Łodzi. Wycieczka zorganizowana była w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii oraz Innych Uzależnień. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką w Sorbinie otrzymało dotację, z której realizowane będą zadania z realizacją programów profilaktycznych, w szczególności zajęcia plastyczne, wycieczki, rajdy oraz inne formy spędzania wolnego czasu. Wycieczka do Łodzi jest jednym z pierwszych zrealizowanych zadań.
https://youtu.be/H5_kgnVl5Cc
Pierwsze GARDEN PARTY w naszej szkole za nami. Co prawda pogoda na zewnątrz nie dopisała, ale pogodę mamy w naszych sercach. Kalambury, gra w chowanego, a nawet w butelkę okazały się świetnym pomysłem na piknikowe spotkanie przy piknikowym stole, na który uczniowie sami przygotowali smakołyki
Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.
Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj.
4 maja obchodzilismy w naszej szkole kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku minęło już 231 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!
Konstytucję 3 Maja uchwalono 3 maja 1791 roku. Miała ona regulować ustrój prawny państwa. Wprowadziła zrównanie mieszczan i szlachty oraz otoczyła chłopów ochroną państwa, znosiła liberum veto i wolną elekcję. Polska Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, zaraz po amerykańskiej z 1787 roku. Dzień 3 maja został uznany za święto już 5 maja 1791 roku.
Konstytucja 3 Maja obowiązywała zaledwie 15 miesięcy. Zapoczątkowała reformę ustroju, ale nigdy nie została w pełni wprowadzona w życie, a mimo to przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej.
Dzieło Konstytucji 3 Maja zostało udaremnione. Nastąpiły rządy targowiczan – prześladowanie reformatorów i ich zwolenników. Wielu patriotów musiało uciekać z kraju. Konsekwencją przegranej Polaków był II rozbiór Polski w 1793 roku, a następnie w 1795 roku III rozbiór, który zlikwidował niepodległe państwo polskie na 123 lata.
Po odzyskaniu niepodległości rocznica Konstytucji 3 Maja została uznana za święto narodowe uchwałą z 29 kwietnia 1919 roku.. Święto zniosły władze komunistyczne w 1951 roku. Powróciło do kalendarza świąt państwowych 6 kwietnia 1990 roku.
https://oki.org.pl/oki/plakaty/#:~:text=Plakaty%20OKI%20%E2%80%93%20Olimpijskiego,04/SztucznaInteligencja_PierwszeZajecia_OKI.pdf
Jak spowodować by komputer sam się uczył? Jak skonstruować sieć neuronową? - Zapraszam każdego ucznia!
We wtorek, 10 maja, o 18:00 na bezpłatnych, zdalnych zajęciach Olimpijskiego Koła Informatycznego wspólnie stworzymy sieć neuronową, poznamy uczenie maszynowe, dotkniemy sztucznej inteligencji! - Od zera, od podstaw: https://youtu.be/UtChFU2loWk
Prośba o przekazanie informacji rodzicom, uczniom, nauczycielom: https://youtu.be/e0t_EzkQ-0c?t=491Daje to szansę nastolatkom na wejście w informatykę, piękna przygodę! https://youtu.be/VM_9vPIp3M4?t=212Nie potrzeba żadnej wiedzy!
Zajęcia są całkowicie bezpłatne – na kanale youtube: https://youtu.be/UtChFU2loWk
Prośba o udostepnienie posta na swojej stronie szkoły: https://www.facebook.com/OlimpijskieKoloInformatyczne/posts/184005770623930I umieszczenie plakatu w szkole: https://oki.org.pl/oki/plakaty/
-Harmonogram zajęć: https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/Informacje o zajęciach: https://oki.org.pl/newsletter.php
Zajęcia są prowadzone w ramach Olimpijskiego Koła Informatycznego - OKI: https://youtu.be/su8Lxldt7AMUczymy programowania, sztucznej inteligencji, pokazujemy drogę – od podstaw, każdego ucznia. Zajęcia są zdalne, bezpłatne, z nagrodami. Nasi podopieczni to laureaci Olimpiad Informatycznych, twórcy nowych aplikacji, liderzy zespołów: https://oki.org.pl/oki/sukcesy-uczestnikow/