W związku z prowadzoną publiczną akcją informacyjną dotyczącą zagrożenia wścieklizną oraz możliwością jej wystąpienia na terenie województwa świętokrzyskiego Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Kielcach publikuje prezentację (w dwóch wariantach kolorystycznych) omawiającą ww. temat.
Zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie prezentacji w szkołach i placówkach oświatowych w województwie świętokrzyskim w celu przypomnienia i poszerzenia wiedzy na temat tej choroby.
Szczegółowe informacje: https://kuratorium.kielce.pl/57824/kampania-informacyjna-dotyczaca-wscieklizny/
W piątek 18 marca to w naszej szkole dzień jedności z Ukrainą. Uczniowie i pracownicy przyszli do szkoły ubrani w kolorach żółtych i niebieskich oraz przygotowali plakaty związane z Ukrainą. Tym bardziej był to ważny dla nas dzień, że od kilku dni do naszej szkoły przychodzi trzech chłopców z Ukrainy, którzy znakomicie dogadują się z naszymi uczniami pomimo bariery językowej.
Szkoła Podstawowa w Sorbinie dołączyła się do akcji PCK -Pomoc dla Ukrainy. Z radością informujemy, że udało nam się zebrać do puszki 741, 20, co jak na naszą małą społeczność szkolną jest ogromnym osiągnięciem. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy dołączyli do zbiórki.
Szkoła Podstawowa w Sorbinie przyłącza się do akcji prowadzonej przez Polski Czerwony Krzyż, który zorganizował zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. W szkole można wpłacić pieniądze do specjalnie przygotowanej puszki.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-dzieci-powyzej-5-roku-zycia--scenariusze-zajec-dla-nauczycieli-wychowania-przedszkolnego2
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne
CICHA NOC....
W dobrym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Aktorzy- uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Sorbinie przedstawili tę historię uatrakcyjnioną kolędami i świątecznymi piosenkami, dzięki czemu i w tym roku udało się stworzyć wspaniałą atmosferę.
Spotkaniem andrzejkowym zakończyła się realizacja projektu, którego celem była profilaktyka uzależnień, promocja zdrowego trybu życia, przeciwdziałanie nałogom wśród dorosłych i młodzieży na terenie gminy Bliżyn. Dzięki temu projektowi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość w uczestniczeniu w wielu atrakcjach, m.in. wyjazdach na basen do Nowin, uczestnictwo w warsztatach w Zagrodzie Wieś Co w Skarżysku -Kam. W październiku uczniowie byli w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik oraz brali udział w ognisku i zabawie andrzejkowej. Wszystkie wyjazdy finansowane były z funduszy projektu. Na zakończenie projektu uczniowie przygotowali plakaty związane z uzależnieniami
Kto ty jesteś? Polak mały.
Jaki znak twój? Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz? Między swemi.
W jakim kraju? W polskiej ziemi.
Czym ta ziemia? Mą Ojczyzną.
Czym zdobyta? Krwią i blizną.
Czy ją kochasz? Kocham szczerze.
A w co wierzysz? W Polskę wierzę!
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”
Już po raz kolejny nasza szkoła odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i włączyła się do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach szkoły miały za zadanie upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Nasi uczniowie podjęli się wykonania działań ,które zasugerowało Ministerstwo. Zebraliśmy znicze, a następnie odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci i poznawaliśmy związaną z nimi historię, a wsosób szczególny grób żołnierza Szczepana Boczka, zamordowanego w Katyniu. Odwiedzanie miejsc Pamięci Narodowej jest stałym elementem wychowawczym w naszej szkole. W rozwijaniu i kształtowaniu postaw patriotyzmu ogromną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa, dlatego w tych dniach zawsze wspominamy zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy na stałe zapisali się na kartach naszej historii tej narodowej i tej lokalnej.