" 11 listopada jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i symbolem zwycięstwa’’- tymi słowami rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. W montażu słowno-muzycznym wybrzmiały słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunku do Polski. Wszyscy uczniowie aktywnie zaangażowali się w szkolne obchody Święta Niepodległości, ukazali piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej.
Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, nauczycielom oraz uczniom, którzy tworzą wspólnotę naszej placówki. W ten dzień pamiętamy o wszystkich, którzy mają wpływ na naszą edukację, a uczniowie naszej szkoły przygotowali krótkie przedstawienie pokazujące trudy pracy nauczyciela z przymrużeniem oka .
"ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS, UCZNIEM BĘDZIE KAŻDY Z NAS"
Pod tym hasłem w dniu 11 października jedenastu uczniów Szkoły Podstawowej w Sorbinie złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na ucznia.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili piękny program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Dyrektor Henryk Żak. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów obecny na uroczystości Wójt Gminy Mariusz Walachnia. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył im samych miłych chwil w szkole. Pan wójt, radny Zbigniew Domagała , Rada Rodziców, Rodzice i starsi koledzy wręczyli dzieciom upominki.
Po uroczystym apelu uczniowie klasy I wraz z obecnymi gośćmi udali się na poczęstunek.
Drodzy rodzice! Drodzy uczniowie!
Szkoła Podstawowa w Sorbinie w porozumieniu z PCK w Skarżysku- Kam. organizuje zbiórkę pieniędzy dla ofiar powodzi na Dolnym Śląsku. W związku z tym prosimy o dostarczenie do szkoły środków pieniężnych, które zostaną wrzucane do puszki PCK w naszej szkole.
Akcja jest dobrowolna. Dziękujemy za dobre serca.
W poniedziałek drugiego września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Na początku został odśpiewany hymn państwowy , następnie Pan Dyrektor Henryk Żak przywitał wszystkich zgromadzonych. Po przedstawieniu grona pedagogicznego Pan Dyrektor życzył uczniom, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich oraz aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami.
Początek września to szczególny miesiąc, który nie tylko kojarzy się z początkiem roku szkolnego, ale jednocześnie przywołuje pamięć wybuchu II wojny światowej. Pan Dyrektor przypomniał więc o tych tragicznych wydarzeniach lat 1939-1945.
Z żalem i smutkiem żegnamy naszego kolegę Zbigniewa Ferensztajan, nauczyciela matematyki, byłego pracownika Szkoły Podstawowej w Sorbinie ,męża naszej drogiej koleżanki Janiny Ferensztajn. Z ogromnym smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o Jego śmierci...Tym samym składamy wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim. ... na zawsze pozostanie w naszych sercach. ...
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia oraz drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. Świętowanie Dnia Kobiet jest wyjątkową okazją do promowania wartości takich jak szacunek, równość i docenianie różnorodności.
Uczniowie naszej szkoły ,pod kierunkiem pani Agnieszki Przeorskiej, przygotowali z tej okazji specjalny program artystyczny. Do sprawy podeszli jak zwykle z humorem. Wspólny taniec integracyjny zakończył część artystyczną.
Dzień Babci i Dziadka zajmuje szczególne miejsce w harmonogramie uroczystości każdego przedszkola i szkoły. W progach naszej placówki gościliśmy miłe Babcie i drogich Dziadków.
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 przygotowały dla swoich ukochanych Dziadków przedstawienie pt. „Zaczarowany Dzień Babci i Dziadka” oraz muzyczne życzenia - pięknie grały i śpiewały.
Jak co roku w naszej szkole odbyły się jasełka. Z radością powitaliśmy zaproszonych gości, którzy razem z nami zechcieli spędzić wspólnie trochę czasu. Odwiedzili nas wójt gminy Mariusz Walachnia, ksiądz proboszcz Marek Senderowski, Urszula Borowiec z Rady Rodziców, rodzice, dziadkowie i znajomi.
Przy świątecznej scenografii po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Scenki z udziałem Świętej Rodziny, pastuszków, mędrców, diabełka, Heroda, gwiazd oraz aniołków przeplatane były kolędami w wykonaniu uczniów i przedszkolaków. Przedstawienie wprowadziło wszystkich uczestników w świąteczny nastrój. Po występie głos zabrali zaproszeni goście: pan wójt, ksiądz proboszcz, a następnie dyrektor szkoły Henryk Żak. Złożyli wszystkim obecnym najlepsze świąteczne życzenia.
Na świątecznym spotkaniu niespodziankę sprawili panowie leśniczy z Nadleśnictwa Suchedniów, którzy obdarowali wszystkich uczniów upominkami.
Wspaniała zabawa ze Śnieżynką i Elfem w oczekiwaniu na wizytę świętego Mikołaja.
Zabawa andrzejkowa zakończyła realizację programów profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii, uzależnieniom behawioralnym i przemocy "Poczuj się wolny i powiedz NIE" współfinansowanych ze środków gminy Bliżyn. Od czerwca uczniowie naszej szkoły korzystali z dofinansowania na wycieczki, festyn rodzinny, rajd, wyjazdy na basen, uczestniczyli w zajęciach muzycznych, sportowo- rekreacyjnych, spotkaniach z terapeutami oraz przedstawicielami policji. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs plastyczny o tematyce działania uzależnieniom. Ze środków otrzymanych w ramach projektu zakupiono nagrody, artykuły przemysłowe i spożywcze, które zostały przekazane do dyspozycji uczestników projektu.
Narodowe Święto Niepodległości – święto obchodzone w Polsce co roku 11 listopada. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z udziałem najmłodszych uczniów. Święto to przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Nasza szkoła wzięła udział w akcji " Szkoła do hymnu”!
Pokazaliśmy - poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.