• Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

• Farma Iluzji "Poczuj się wolny i powiedz NIE"

"Latająca Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji, Ścieżka Złudzeń, Lewitujące Piłeczki, Głowa na talerzu, Meble Olbrzyma, Sekretna Komnata, Tunel Zapomnienia, Lewitujący Kran "....m.in. takie atrakcje czekały na nas na Farmie Iluzji w Trojanowie Wycieczka zrealizowana w ramach realizacji programów profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii, uzależnieniem behawioralnym i przemocy, zagospodarowanie czasu wolnego "Poczuj sie wolny i powiedz NIE"

Fotorelacja z wycieczki okiem Rodzica

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

SZKOŁA UCZESTNICZY W REALIZACJI PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

O PROJEKCIEhttps://www.gov.pl/web/laboratoria

• Warsztat "Koduj z Gigantami. W krainie przyszłości"

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

• Ubezpieczenie dziecka

Szanowni Państwo,

informujemy, że rodzice indywidualnie ubezpieczają dzieci, gdyż w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców.

• Ulotka MEiN dot. omdleń

Przekazujemy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

Ulotka została przygotowana w przystępnej dla młodych ludzi formie graficznej. Będzie szczególnie pomocna przy organizacji wydarzeń i uroczystości szkolnych z udziałem dzieci i młodzieży.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04.09.2023

9.00- msza św. w kościele parafialnym, następnie spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli w budynku szkoły

• Wakacje!

• Zakończenie roku szkolnego

Witamy wakacje! Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego, radosne, bo to przecież upragniony odpoczynek, ale też smutne, bo pożegnaliśmy naszych absolwentów Małgosię i Roberta. Życzymy sukcesów w nowych szkołach, a we wrześniu widzimy się z powrotem z pozostałymi.

• Bałtów- #Poznaj Polskę

Relacja z wycieczki do Krakowa, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie z programu #PoznajPolskę. Uczniowie zwiedzili Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Skarbiec Koronny na Wawelu oraz Rynek Starego Miasta.
  • Wycieczka do Bałtowa

Rodzinna wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego.

• Dzień Dziecka

1 czerwca odbył się  piknik rodzinny, promujący wartości rodzinne, profilaktykę zdrowia, aktywny tryb życia, ciekawe formy spędzania czasu oraz  zaangażowanie w sport, kulturę i sztukę.

Niespodzianką był występ rodziców w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „Rzepka".

A potem przyszła pora na inne atrakcje- wspólne zabawy na powietrzu, bańki, pompowanie balonów, dmuchańce, malowanie na folii oraz kącik tatuaży i warkoczyków. To był dzień pełen radości, uśmiechów i humoru.

• Dla Mamy i Taty

Życzenia dla kochanych Rodziców od najmłodszych naszych podopiecznych.

• Spotkanie ze strażakami.

Dziękujemy za wizytę i zaprezentowanie wozu strażackiego.

• Spotkanie dotyczące dwujęzyczności

• Święto Konstytucji 3 maja

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja, które są nierozerwalnie związane z historią naszej Ojczyzny

W tym roku akademię przygotowali najmłodsi: dzieci z oddziału przedszkolnego i młodsi uczniowie SP pod okiem p. Ali i p. Agnieszki. Nie zabrakło wierszy związanych z tymi świętami oraz piosenek. Przedszkolaki wykonały także taniec z biało-czerwonymi wstęgami.

Pan Dyrektor Henryk Żak ogłosił konkurs plastyczny na pracę o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki swoje prace – „Biało-czerwone maki” nawiązujące do naszych barw narodowych - przygotowały wcześniej.

Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły korzystają z wielu pomocy na zajęciach, m.in. za pomocą długopisów 3d tworzyli ozdoby świąteczne. Kolejną atrakcją jest drukarka 3d, która wzbudziła zaciekawienie. Nasz pierwszy wydruk- dinozaur

• Jadłospis 24.04-28.04

• Spotkanie wielkanocne

W środę 5.04.2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie wielkanocne, na które przybyli zaproszeni goście - wójt gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia i członkowie zarządu organu prowadzącego naszą placówkę. Katechetka, Pani Zofia Woźniak, przybliżyła społeczności szkolnej istotę świąt Wielkiej Nocy. Następnie głos zabrali Pan Wójt, Pani Prezes TPZnK oraz Pan Dyrektor, którzy złożyli życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy spędzonych w rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło symboli świąt Wielkanocnych - tradycyjnego dzielenia się jajkiem i poczęstunku babką wielkanocną.

Oficjalne spotkanie poprzedziła część warsztatowa. Dzieci i młodzież pod okiem Pani Ali przygotowały ozdobę wielkanocną na bazie styropianowego jaja.

strona: